Úspešný biznis znamená kvalitný spánok

Ak si váš mozog dostatočne oddýchne, budete sa vedieť lepšie rozhodovať medzi dobrým a zlým obchodom. Keď sme unavení, naša výkonnosť klesá a pozornosť rovnako. Reakcie sa nám spomaľujú a informácie buď prijímame pomalšie alebo ich nevnímame vôbec. Pozrite sa na tipy, aby spánok bol pre váš mozog relaxom.

002

Náročné úlohy len doobeda
Nedávna štúdia Harvard Medical School odhalila, že by ste si mali naplánovať svoj deň, tak aby časovo náročné a obtiažne úlohy boli riešené v doobeda. Tie jednoduchšie úlohy si nechajte na poobedie a večer vypustite úplne aby myseľ a podnikateľské bunky si mohli oddýchnuť pred spaním. Tým pádom v noci nerozmýšľate ale spíte.Sledujte si spánok
Existuje množstvo rôznych aplikácií, ktoré budú kontrolovať spánok. Stačí ich zapnúť a ráno vyhodnotia vašu aktivitu počas spánku. Dozviete sa, či ste spali pokojne, alebo vás rozrušovalo niečo, či ste chrápali alebo rozprávali a kedy je už vaše podvedomie v polospánku. Takto si bude vedieť nastaviť svoj režim spánku, kedy sa máte vydať do postele aby ste boli ráno čerstvý.

Čas vypnúť
Spravte si časový harmonogram a stanovte si čas, po ktorom sa už nebudete venovať práci. Aj keď máte prácu rozrobenú , radšej ju nechajte na ráno. Vaša myseľ bude oddýchnutá a možno vás napadnú nové nápady ako vyriešiť alebo dokončiť rozrobenú prácu.

Neviete zaspať?
Ak neviete zaspať a sledujete strop nad posteľou viac ako 20 minút, vstaňte a začnite si čítať nejaký časopis alebo knížku pri tlmenom svetle. Podľa Harvardskej štúdie sa oči po chvíli unavia a vaša myseľ bude chcieť spať. Neposúvajte si ale čas, kedy vám zazvoní budík o ten čas, ktorý ste nemohli zaspať.

Kvalitný spánok
Mali by ste si vytvoriť dobré prostredie pre váš spánok. Uistite sa, že vaša posteľ je pohodlná a vo vašej izbe je tma a ticho. Ak nemáte takéto ideálne podmienky použite masku na spanie a štuple do uší.

Zroj: INC.com (http://hnporadna.hnonline.sk/tema-poradne-171/uspesny-biznis-znamena-kvalitny-spanok-562160)

Odborné poradenstvo – pýtajte sa

SPÁNOK LIEČI / MATRACE, ROŠTY, POSTELE
Gaštanova 10 (sídlisko Tarča - oproti Domovu dôchodcov), 052 01 Spišská Nová Ves
GPS: 48.935566, 20.561347

Otváracie hodiny: Po - Pia: 10:00 - 17:30, So: 10:00 - 12:00
Telefón: (+421) 908 304 818 - Orange, (+421) 53/44 112 56 - Telecom
E-mail: info@matracerostypostele.sk info@maroppo.sk

http://obchod.matracerostypostele.sk/