BOXSPRING postele

Posteľ KING size 180x200

Solution1

Solution2

Solution3

Solution4

Originálna CONTINENTAL BED, ktorá je mimoriadne obľúbená v zahraničí. Je tiež veľmi používaná v luxusných hoteloch. Komfort ložnej plochy zaisťujú dve vrstvy matracov. Prvá vrstva je tvorená špeciálnym sendvičovým matracom, ktorý nahrádza masívny rošt. Druhú vrstvu tvoria voľne položené matrace z HR (studenej) peny. U lôžka je dizajnovo prepletené čelo. Úložný priestor je prístupný z boku.

• Výška ložnej plochy: cca 65 cm

• Plocha lôžka: 180x200 cm (160x200cm, 200x200cm)

• Vrátane úložného priestoru!

• Výška čela: 120cm

Cena postele 899 €

Pôvodná cena 1149 €
Spánok ako v nebi? Na boxspringu určite!boxspring

Nie, nie je to nová disciplína boxu, a nepomôže príliš ani doslovný preklad, čiže nie je to žiadna jar v krabici, ani nič podobné. Ide tu skôr o postele a matrace.

Čo je to?
V podstate môžeme povedať, že ide o samonosný podklad pre matrac. Ale ešte inak – boxspring sú vlastne dva matrace na sebe, ktoré „spáčovi“ zabezpečia podstatne komfortnejší spánok. V zahraničí to síce nie je až taká novinka, ale na Slovensku o tejto konštrukčnej zaujímavosti ešte mnoho ľudí nepočulo.

Ale vráťme sa naspäť k matracom a posteliam. Predstavte si teraz takú úplne klasickú posteľ – matrac sa pokladá na nosný systém, ktorý je obvykle tvorený roštom. Pri boxspringu ako nosný systém pre matrac funguje vlastne iný matrac. Ide samozrejme o vysokokvalitný a pružinový matrac.

Takýto podklad, čiže matrac namiesto roštu, zabezpečí podstatne lepší a pružnejší priestor pre horný matrac. Ten si už potom môžete vybrať podľa svojich predstáv a môže ísť prakticky o akýkoľvek druh matracu.

Posteľ s boxspringom
Schéme postele s boxpsringom je teda nasledovná: najprv je rám postele, kovový drevený, skrátka, aký len chcete, naň sa dá podkladový matrac a až na ten ide matrac, na ktorom budete spať. Základom samozrejme je, aby všetky tri často boli rozmerovo rovnaké.

Musíte si však zvyknúť na to, že na posteli s týmto systémom budete o niečo vyššie, ako je tomu na klasickej posteli. Je to logické, keďže ide o dva matrace uložené na sebe. Má to však aj výhodu – manipulácia s matracom bude o niečo jednoduchšia.

V každom prípade má boxspring vplyv aj na životnosť matracu, vydrží totiž dlhšie, ako je tomu pri posteliach s klasickým roštom. A pokiaľ ide o spánok, boxspring dokáže zabezpečiť vysoký komfort, na ktorý sa veru ľahko zvyká. Navyše – spánok na boxspring je aj zdravší pre vašu chrbticu.

Za koľko ho kúpim?
Samozrejme, ceny sa už tradične líšia od výrobcu k výrobcovi, ovplyvňuje ich aj daná kvalita. Treba si však uvedomiť, že na Slovensku tento systém ešte naozaj nie je úplne bežný a preto musíte počítať s trochu vyššou cenou, ale na druhú stranu zasa nie nejakou nereálnou.

Po prelúskaní niekoľkých internetových ponúk zrejme natrafíte na najnižšiu sumu okolo 320 eur za boxspring. Pokiaľ by ste chceli kúpiť celú posteľ s týmto systémom, tak zaplatíte prirodzene podstatne viac a konkrétna suma závisí od materiálu postele a jej kvality. Ale približne sa ceny pohybujú okolo 1300 eur za posteľ.

Autor: Lena (http://lepsiebyvanie.centrum.sk/nabytok/771179/poznate-boxspring-)

Odborné poradenstvo – pýtajte sa

SPÁNOK LIEČI / MATRACE, ROŠTY, POSTELE
Gaštanova 10 (sídlisko Tarča - oproti Domovu dôchodcov), 052 01 Spišská Nová Ves
GPS: 48.935566, 20.561347

Otváracie hodiny: Po - Pia: 10:00 - 17:30, So: 10:00 - 12:00
Telefón: (+421) 908 304 818 - Orange, (+421) 53/44 112 56 - Telecom
E-mail: info@matracerostypostele.sk info@maroppo.sk

http://obchod.matracerostypostele.sk/