ECO matrace

eco_01

Konkurenčná cena 465,52 €. Naša cena 355,47 €

Aloe vera je rastlina, ktorú mnohí považujú za zázrak či dar prírody nám ľuďom. Priaznivé účinky Aloe vera na ľudský organizmus sú totiž nespočetné. Aloe vera obsahuje vitamíny (A, B1, B2, B6, B12, C, E), minerály (vápnik, fosfor, draslík, sodík, chlór, ale aj mangán, meď, zinok či chróm), aminokyseliny (v Aloe vera je osem pre život nevyhnutných aminokyselín) či enzýmy. Aloe dokáže urýchliť hojenie rán, popálenín, porezaní, uštipnutí, ale lieči aj alergie, vyrážky, ekzémy, zapálenú kožu, lupiny, kurie oká, opary a mnoho ďalších ochorení kože. Okrem toho však pomáha aj pri hemoroidoch, výronoch či vredoch, ale aj migrénach či bolestiach hlavy. Výnimočné sú jej regeneračné schopnosti, aloe prečisťuje bunky, omladzuje pleť, posilňuje imunitu, stimuluje organizmus, pomáha pri rekonvalescencii, odbúrava stres, znižuje hladinu cukru v krvi, pôsobí aj ako antioxidant, podporuje črevnú mikroflóru, viaže na seba škodlivé látky a tým detoxikuje organizmus.Samozrejme tiež oleje s Aloe Vera,sa pridávajú do pien s ktorých sa vyrábajú špeciálne EKO matrace.

Nosné jadro: Termocitlivá visco MEF-HD pena vysokej hustoty (65kg/m3) s úpravou ALOE - FEEL (rastlinné oleje v pene obohatené o mikrokapsule aloe vera), kvalitná komfortná AQU PUR pena na báze vody (High density) s úpravou ALOE - FEEL, jadro má vynikajúcu kopírovateľnosť a s úpravou ALOE - FEEL lepšie chráni imunitný systém.

Poťahová látka a termo výplne: SUPESTRETCH - 3D poťah (Napr.: BAMBOO, ALOE VERA, AMICOR, ĽAN....) prešité s antialergickou termo výplňou 300g/m2, Superpoly-liocel, nosné jadro matraca potiahnuté ochrannou textíliou (tzv. OT).

Charakteristika: Luxusný vysoko kvalitný zdravotný matrac s jedinečnou úpravou ALOE - FEEL, MEF-HD penou a AQU PUR penou. Matrac má rozdielne tvrdosti na funkčných stranách, vynikajúcu kopírovateľnosť a komfort, a s úpravou ALOE - FEEL pomáha chrániť imunitný systém počas spánku.

eco_02

Konkurenčná cena 337,50 €. Naša cena 240,69 €

Aké sú liečivé účinky ricínového oleja?

Okrem dobre známych blahodarných účinkov na pokožku, medzi ktoré sa radí aj liečba bradavíc, pooperačných jaziev či potláčanie vrasiek, pôsobí vonkajšia aplikácia ricínového oleja na veľa ďalších zdravotných problémov. Ako najúčinnejšie sa osvedčili olejové zábaly, ktoré dokážu v krátkej dobe odstrániť bolesti svalov a kĺbov, aj pooperačné bolesti spojené s nejakým zranením. Dokonca ricínový olej môže slúžiť i proti rakovinovému nádoru. Pri vnútornom použití sa hlavne používa na žalúdočné problémy alebo zápcha. Olej dokáže prečistiť celý črevný trakt a účinne stimulovať činnosť lymfatického systému. Tím dochádza k zvýšenej eliminácii toxických látok v bunkách.

Aké je ďalšie využitie ricínového oleja?

Okrem liečebného a kozmetického využitia sa ricínový olej používa k výrobe mydiel, či parfumov. Pridáva sa do sviečok a taktiež do špeciálnych pien, ktoré sa potom používajú na výrobu matracov. Sú to tzv. EKO peny s podielom ricínového oleja. Radia sa medzi tzv. HR peny- Studené peny, ktoré majú omnoho väčšiu elasticitu a membránové oka majú dlhú životnosť a lepšiu dýcha teľnosť.

Štandardná hrúbka: 20 cm
Tvrdosť: T4 comfort
Odporúčaná hmotnosť: do 130 kg
Polohovatelnosť: super polohovateľný a použiteľný na akýkoľvek podklad!!!
Nosné jadro: exkluzívny profil 7 zon z econature By green peny vysokej hustoty
Poťah: exkluzívny odzipsovateľný poťah 3D so SUPER stečovou látkou (Bamboo-Seta, Amicor-Striebro, Aloe Vera, Cashmere)
Výplň: Anti alergické termo vlákno o hustote až 300 g/m2

eco_03

Konkurenčná cena 374,56 €. Naša cena 271,20 €

Novinka v luxusných matracoch - jadro matraca tvorí exkluzívny profil 7 zón zo špičkovej econatur EUCALYPTO HR - peny vysokej hustoty. Systém otvorov a inovatívny profil zaručuje vynikajúce vetranie, čím sa zabráni zvýšenej vlhkosti. Exkluzívny odzips. poťah 3D so SUPERstrečovou látkou ( BAMBOO-SETA), zips v prevedení, 300 g/m2 Pes, jersy - OT (ochranná textília nosného jadra).

Vlastnosti olejov z rôznych druhov sa mierne odlišujú, ale všetky sú antiseptické. Výskum v Rusku naznačuje, že niektoré druhy pôsobia proti vírusom chrípky, iné proti malárii alebo sú veľmi účinné proti baktériám.

V tradičnej medicíne pôvodných obyvateľov Austrálie sa listy používali v obkladoch na akékoľvek rany alebo zápaly a rôzne výluhy sa využívali aj vnútorne, aj keď dnes sa to na domáce použitie neodporúča.

Taktiež eukalyptový olej alebo silica,sa dnes používa do matracových pien,kde sú vyliate esenciálne eukalyptové oleje.

  • Listy - pri infekciách dýchacích ciest sa zalieva niekoľko listov vriacou vodou a inhaluje
  • Vlhký obklad – na zápaly, bolestivé kĺby a popáleniny sa prikladá gáza namočená do 2 ml oleja roztopeného v 100 ml vody
  • Kloktadlo – pri infekciách hrdla sa roztriedi 5 kvapiek oleja v pohári vody a dobre rozmieša a potom kloktá
  • Mazadlo na hruď – pri prechladnutí, bronchytíde, astme a chrípke sa používa na masáž 0,5 až 2 ml oleja namiešaného v 25 ml mandľového oleja
  • Inhalácia – pri infekciách dýchacích ciest sa pridáva 10 kvapiek oleja do trochy vriacej vody a inhaluje
  • Olej – 2 kvapky oleja sa rozriedi v 10 ml slnečnicového oleja alebo masťového základu a aplikuje na opar na perách
  • Masážny olej – pri reumatických alebo artristických bolestiach zmiešať 10 až 20 kvapiek eukalyptového oleja s 10 až 20 kvapkami rozmarínového oleja a táto zmes sa rozriedi v 20 ml liečivého oleja z chaluhy bublinatej alebo mandľového oleja

Odborné poradenstvo – pýtajte sa

SPÁNOK LIEČI / MATRACE, ROŠTY, POSTELE
Gaštanova 10 (sídlisko Tarča - oproti Domovu dôchodcov), 052 01 Spišská Nová Ves
GPS: 48.935566, 20.561347

Otváracie hodiny: Po - Pia: 10:00 - 17:30, So: 10:00 - 12:00
Telefón: (+421) 908 304 818 - Orange, (+421) 53/44 112 56 - Telecom
E-mail: info@matracerostypostele.sk info@maroppo.sk

http://obchod.matracerostypostele.sk/