Čisto prírodná kozmetika z mŕtveho mora

Katalóg výrobkov prírodnej kozmetiky


katalog_health_a_beauty

 

Zázrak menom Mŕtve more!

16.09.2010 Autor: yka

Takmer rovnako ako sú slávne jeho účinky, je kontroverzný jeho názov. V skutočnosti totiž nejde o more, pretože nemá žiadne odtoky. Marketingových pracovníkov zase trápi prívlastok „mŕtve“, ktoré podľa nich zatieňuje skutočné účinky tejto jedinečnej oblasti.

I preto uvažujú, že siahnu viac do histórie a vyberú mu niektoré z predošlých pomenovaní. Nech je už táto vodná plocha jazerom alebo morom a nech sa volá mŕtve, živé či východné more, každý si ju bude pamätať vďaka liečivým účinkom, ktoré už pomohli nejednému človeku.

Len tak si ležať na hladine

Všetko, čo sa môže pochváliť nejakým blahodarným účinkom, má samozrejme najlepšiu moc priamo pri zdroji.

Ak teda trpíte niektorým z ochorení, na ktoré tu istotne nájdete pomoc, najlepšie je zájsť si priamo na izraelsko-jordánske hranice a položiť sa na vodu Mŕtveho mora. Áno, prečítali ste si to správne a nejde o žiaden preklep. Táto oblasť má totiž desaťnásobne slanšiu kvapalinu ako ostatné vodstvo sveta. Preto sa tu nedá ponárať a problematické by bolo aj plávanie. Ľudia si tu len tak ľahnú na hladinu, čítajú si dokonca pri tom noviny a užívajú pohodu. Liečivá soľ a pokoj sú jedným z najdôležitejších bodov priaznivého procesu.

Niekoľkonásobky minerálov

Hneď ako sme prezradili prvú zázračnú látku, odhalíme aj ostatné súčasti tohto koktejlu. Pre porovnanie uvedieme rozdielne hodnoty oproti Atlantickému oceánu. Začnime teda vymenovávanie pestrej palety minerálov. Jód priaznivo pôsobí na nervový systém. Dezinfekčné účinky, ktoré sú úžitkom najmä pre pokožku môžeme pripísať na vrub brómu. Rovnako aj jeho pôsobenie na chod štítnej žľazy. Nájdete ho tu až s 80 násobne väčším výskytom. Draslík inak získavame napríklad z banánov. V Mŕtvom mori ho nájdete 20-krát viac ako v spomínanom Atlantiku. Je známym bojovníkom proti depresiám, no na jeho konto môžeme zaradiť aj udržiavanie tekutín v tele, vyrovnávanie tlaku, priaznivo pôsobí na srdce a taktiež zlepšuje reumu, artrídu a pohybovú aktivitu. Síru istotne poznajú ľudia s kožnými problémami. Jej účinky využívajú aj niektoré slovenské kúpele. To isté môžeme povedať aj o horčíku. Magnézium a jeho o 35 krát výraznejšia pozícia, či 42 násobné väčšie zastúpenie vápnika sú jasnými dôkazmi pri pomoci ochoreniach pohybového a svalového aparátu.

Balzam na dušu pre ekzematikov a psoriatikov

 

Mŕtve more istotne získalo najväčšiu slávu kvôli mimoriadne priaznivým výsledkom pri liečení kožných problémov. Tí, ktorí sa trápia touto aj estetickou nepríjemnosťou, tu nachádzajú hotový raj na Zemi. Okrem pravidelného kúpania sa vo vode, je potrebné natierať sa aj bahnom, ktoré tu je údajne už spred niekoľkých rokov pred Kristom. Podstatnú rolu zohráva aj inhalovanie výparov, ktoré pôsobí vnútorne. V prvé dni nebuďte prekvapené z opačnej reakcie, akú by ste očakávali. Ekzém a psoriáza sú totiž zakorenené vo vašom organizme.

Nato, aby sa dokázalo telo vyliečiť, potrebuje vyhnať všetky zárodky von. S takýmto postupom sa stretnete pri všetkých prírodných liečivách na tieto ochorenia. Mnoho ľudí sa v tomto momente zľakne a obáva sa z celkovo zlej reakcie. Cez toto všetko sa však musíte preniesť a pokračovať v liečbe.

V tomto momente totiž začína povrchová rekonvalescencia. Často až na konci pobytu alebo dokonca až v domácom prostredí zistíte skutočné účinky všetkých zložiek, keď koža zostane podstatne dlhšie v omnoho lepšej kondícii.

Pomáha aj iným

Bahno a kryštáliky soli vyhľadávala kvôli ich priaznivým účinkom na krásu už Kleopatra. Denne si na seba nanášala túto hmotu, aby jej pleť bola krajšia. V súčasnosti je vedecky dokázané, že kombinácia zložiek Mŕtveho mora omladzuje pokožku a dodáva jej okrem iného aj potrebnú vlhkosť. Kúpele v tejto vode pomáhajú dokonca aj lepšiemu rastu vlasov. Inhalovanie jej výparov zlepšuje opakované problémy s dýchacími cestami. K tomu prirátajte aj už spomínané liečivé schopnosti kože a pohybového aparátu a nájdete nedocenený dar prírody.

Domáce kúpele

Veríte účinkom Mŕtveho mora?

Samozrejme nie každý má tú možnosť, aby sa v momente zbalil a odišiel na ozdravovací pobyt do týchto končín. Títo ľudia si môžu vypomôcť aspoň výrobkami, v ktorých sa skrýva výťažok z Mŕtveho mora. Ich vlastnosti sú síce koncentrované, no aj tak vám pomôžu zlepšiť váš stav. Kupujte ich radšej v lekárňach, kde sa nenachádzajú produkty, ktoré sa okolo tejto vody a bahna len mihli. Na výber máte z rôznych krémov a prípravkov, ale aj soľ určenú do kúpeľa, či bahno, ktoré si na seba môžete naniesť v teplom alebo studenom stave.

Dead SEE - anglický článok

 http://www.dead-sea-wonder-of-nature.com/events/chilean

Dead SEE - video

Odborné poradenstvo – pýtajte sa

SPÁNOK LIEČI / MATRACE, ROŠTY, POSTELE
Gaštanova 10 (sídlisko Tarča - oproti Domovu dôchodcov), 052 01 Spišská Nová Ves
GPS: 48.935566, 20.561347

Otváracie hodiny: Po - Pia: 10:00 - 17:30, So: 10:00 - 12:00
Telefón: (+421) 908 304 818 - Orange, (+421) 53/44 112 56 - Telecom
E-mail: info@matracerostypostele.sk info@maroppo.sk

http://obchod.matracerostypostele.sk/